OPAŁ I PALLET

Oferowany przez firmę ZSB-Serhej brykiet produkowany jest z czystej trociny liściastej i iglastej. Ze względu na odpowiedni sposób sprasowania, spala się dużo wolniej i efektywniej niż drewno, a przy tym oddaje więcej ciepła, gdyż „trzyma żar”. Może być stosowany w różnych urządzeniach grzewczych, ale ze względu na jego najwyższe walory, adresowany jest szczególnie do kominków i pieców uniwersalnych przystosowanych do palenia węglem.

Brykiet jest lepszy i tańszy od tradycyjnego opalania drewnem i charakteryzuje się:
•  Brykiet drzewny jest łatwy w magazynowaniu i w użyciu.
•  Wilgotnością poniżej 10%, co skutkuje brakiem zanieczyszczeń w eksploatowanych urządzeniach grzewczych. Zawartość popiołu na poziomie 1%. Stałopalnością porównywalną do węgla.
Spalanie następuje dużo wolniej i efektywniej niż drewna.
•  Brykiet w formie kostki (15x10cm) jest pakowany w zgrzewki foliowe po ok.10 kg i jest wygodniejszy w magazynowaniu w porównaniu z drewnem zajmuje bardzo mało miejsca.
•  Najwyższym stopniem sprasowania, w porównaniu z innymi brykietami i unikalną technologią „zapiekania” powierzchni, co powoduje dodatkowe znaczne wysuszenie brykietu, uodpornienie na wchłanianie wilgoci z powietrza i wyeliminowanie efektu „puchnięcia” brykietu w trakcie spalania.
•  Dużo wyższą wartość opałową w stosunku do drewna opałowego, porównywalną z mniej kalorycznym węglem.

Kształt: kostka ruf
Długość: ok. 15 cm
Średnica: ok. 10 cm
Pakowanie: folia termokurczliwa
Wartość grzewcza: ok.18.500 kcal.