HISTORIA FIRMY

HISTORIA FIRMY

Zakład Stolarsko Budowlany  rozpoczął  swoją działalność  w listopadzie 1993 r. Początkowo w zakres działalności firmy wchodziła produkcja okien  drzwi mebli kuchennych oraz pokojowych, adaptacja pomieszczeń jak i  remonty  budynków prywatnych oraz użyteczności publicznej, z biegiem czasu firma  powoli zmieniała profesję swojej działalności zaczęły dochodzić nowe produkty ,dzięki którym umacniała swoją pozycję .Z pewnością do topowych produktów zaliczamy okna ,które zaczęliśmy produkować  pod koniec lat dziewięćdziesiątych był to złoty czas rozkwitu firmy nasze okna były montowane zarówno w domach prywatnych jak i budynkach użyteczności publicznej.

 

Produkcję okien zaczęliśmy zarówno z tworzywa pcv, którego jeszcze na naszym rynku nie było jaki i z drewna  które do dziś wiedzie prym  w naszej produkcji.  Obecnie zajmujemy się produkcją stolarki okiennej  drzwiowej typu Euroline w kilku systemach DJ 68 ,78 mm i 92 mm ,jako producenci staramy się iść z biegiem czasu i cały czas rozszerzamy naszą ofertę ,proponując nowe systemy nowe technologie dzięki którym nasze produkty osiągają światowy  poziom. Możliwość wykonania nietypowych kształtów, wzorów, wymiarów ,zdobień oraz wszelkich wyrobów drewnianych o nieograniczonym wzornictwie wykonujemy dzięki światowej klasy centrum obróbcze CNC Biesse . Stale zwiększająca się konkurencja w branży drzewnej wymusza na nas ciągłe rozszerzanie naszej oferty oraz podnoszenie poziomu zarówno jakości jak i świadczonych usług.

 

Zakup innowacyjnego centrum obróbczego pozwoliło nam na produkcję okien pasywnych, które w praktyce w budownictwie pasywnym pozwalają do minimum ograniczyć ilość energii niezbędnej do ogrzania budynku, co znacznie skraca okres grzewczy. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie eksploatacji zasobów naturalnych oraz ograniczenie nakładów finansowych.

 

Tak więc okna stały się głównym profilem działalności firmy, którym równie dobrze dotrzymywała kroku produkcja drzwi drewnianych zewnętrznych i wewnętrznych. Nasze drzwi do dziś zdobią wiele domów prywatnych , jak budynków użyteczności publicznej i są postrzegane jako wysokiej jakości produkt . Kolejnym produktem, który dołączył  w 2009 r był  Pellet – jest to granulat z przetworzonych odpadów drzewnych. Są to trociny, wióry, zrębki prasowane pod wysokim ciśnieniem. Granulat produkowany jest w  laskach o średnicy 6-12 mm i długości do 30 mm. Paliwo to charakteryzuje się niską zawartością wilgoci (8-12 %), popiołów (do 1,5 %) i substancji szkodliwych dla środowiska oraz wysoką wartością energetyczną. Cechy te powodują, że jest to paliwo przyjazne środowisku naturalnemu, a jednocześnie  łatwe w transporcie, magazynowaniu i dystrybucji. Surowcem do produkcji granulatu są odpady drzewne z tartaków, zakładów przeróbki drewna i leśne odpady drzewne. Ogrzewanie pelletem jest bardzo opłacalne w stosunku do innych nośników energii, gwarantuje dwukrotnie większe oszczędności, niż np.

 

W przypadku stosowania oleju opałowego. Nasze pellety spełniają wysokie normy produkcji. Mogą być spalane we wszystkich piecach, w tym o złożonej  konstrukcji, ale także w kominkach wyposażonych w specjane koszyki. Minimalizują częstotliwość czyszczenia i konserwacji. Zdecydowanie zwiększają ich żywotność.

 

Rok ,później w 2010 r do oferty dołączył brykiet który produkowany jest z czystej trociny liściastej i iglastej. Ze względu na odpowiedni sposób sprasowania, spala się dużo wolniej i efektywniej niż drewno, a przy tym oddaje więcej ciepła, gdyż „trzyma żar”. Może być stosowany w różnych urządzeniach grzewczych, ale ze względu na jego najwyższe walory, adresowany jest szczególnie do kominków i pieców uniwersalnych przystosowanych do palenia węglem. Kolejne lata to ciągły rozwój firmy dążenie do innowacyjności ,budowa kolejnych hali produkcyjnych ,inwestycje w nowoczesny park maszynowy tak aby dążyć do bycia liderem w nadchodzących latach.