DREWNO


Drewno jest najszlachetniejszym materiałem, wykorzystywanym w branży budowlanej od stuleci.
Jako surowiec energooszczędny i wytrzymały drewno gwarantuje długowieczność i wysoką jakość, która będzie cieszyć wiele pokoleń.
oferując Klientom surowce najwyższej jakości.

Gatunki drewna
DĄB
DĄB

 

Drzewo bardzo trwałe, wytrzymałym oraz slachetnym materiałem. Odporna na warunki atmosferyczne.

Dojrzewa przez setki lat, dębina nabiera swojego charakteru. Drewno jest twarde a przez to wymagające. Potrzebuje starannego procesu suszenia i obróbki, aby meble, które z niego powstaną mogły służyć pokoleniom.Jest to propozycja dla miłośników prostego i nowoczesnego stylu.

Produkty dębowe marki Serhej to bardzo dobry wybór.

Gęstość drewna: 650-930 kg/m3

dab
SOSNA
SOSNA

 
Drewno sosnowe jest cenione w budownictwie, meblarstwie i przemyśle celulozowym. Drewno jest bogate w żywicę, ze względu na dostępność oraz cenę chętnie wybierane przez konsumentów. Jest to gatunek o wysokiej tolerancji na czynniki środowiska i temperaturę.

Idealnie adaptuje się do ekstremalnych warunków klimatycznych, a wysoka zawartość żywicy czyni je odpornym na działanie wilgoci. Łatwa impregnacja umożliwia przyciemnienie naturalnie jasno-żółtego odcienia i widocznych słoi.

Dla kogo: dla zdecydowanych miłośników tego gatunku, którzy cenią wysoką jakość w atrakcyjnej cenie. Średnia gęstość drewna : 450 kg/m3

dab
MERANTI
MERANTI

 
Drewno z drzew liściastych z rodzaju Shorea, pochodzących głównie z Malezji i Indonezji. Stanowi główny nurt w naszej produkcji stolarki otworowej. Występuje w wielu odmianach, w tym najpopularniejszej – czerwonej (często mylonej z mahoniem) i białej.

Białe meranti jest wybierane i selekcjonowane ręcznie z jednego, konkretnego regionu w tropikalnej Azji. Ze względu na jego wysoką jakość i trwałość, nazywane jest mahoniem filipińskim. Jest odporne na wilgoć, osiąga bardzo dobre para­me­try izo­la­cyjności cieplnej oraz akusty­cznej. Posi­ada sil­nie charak­terysty­czne rysy drewna, co nadaje mu oryginalnego charakteru.

Idealnie łączy funkcjonalność i trwałość z estetyką i elegancją. Ze względu na swoje parametry i walory użytkowe coraz częściej staje się numerem jeden w produkcji wewnętrznej i zewnętrznej stolarki drzwiowej i okiennej.

Dla kogo: Okna z mer­anti to wybór dla wszys­t­kich, którzy poszukują połączenia egzo­tycznej estetyki z wysoką jakoś­cią i trwałoś­cią produktów w przystępnej cenie. Średnia gęstość drewna : 590 kg/m3

dab
SAPELE
SAPELE

 
Z łacińskiego Sapele znaczy duchowość, gojenie i wzrost. To egzotyczne drewno afrykańskie cenione jest zwłaszcza za piękną strukturę „ziarna”. Drewno o ładnym usłojeniu – regularne i proste włókna nadają mu wyjątkowo eleganckiego charakteru. Zaś lekko cytrynowy zapach wnosi do wnętrza świeżość.

Wyróżnia je szlachetna brązowo-czerwona barwa, charakterystyczna dla drewna mahoniowego. Pojawiające się lekko pomarańczowe przetarcia nadają oryginalności. Cechą charakterystyczną produktów z tego drewna jest zwiększona odporność powłok lakierniczych na czynniki zewnętrzne oraz zniszczenia mechaniczne.

Dla kogo: Ucieszy odbiorców ceniących oryginalne zabarwienie i atrakcyjny rysunek słoi. Świetnie sprawdzi się przy produkcji okien o większych wymiarach. Średnia gęstość drewna : 670 kg/m3

dab