OPAŁ I PALLET

Jest to ekologiczne urządzenie grzewcze (wodne, niskotemperaturowe) na biopaliwo stałe – typu peilets (granulat drzewny)
Przeznaczony jest do ogrzewania mieszkań, domków jednorodzinnych oraz pomieszczeń gospodarczych wraz z priorytetem ciepłej wody użytkowej.
Kocioł nasz posiada instalację automatycznego i regulowanego zasilania paliwem, wyposażony jest w regulowaną dmuchawę. powietrza do spalania, automatyczną zapalarkę elektryczną oraz zabezpieczenia przed przegrzewaniem się kotła i zapaleniem się paliwa w zbiorniku. Przystosowany jest do pracy w systemie otwartym grawitacyjnie lub z zastosowaniem pomp obiegowych.
Powyższe urządzenie cechuje najnowsza technologia podawania paliwa, spalania go orazwymiana ciepła między spalinami, a wodą w kotle. ”

Kotły c. o., są kotłami o konstrukcji stalowej w kształcie prostopadłościanu, wyposażone są w palnik szufladowy, sterownik oraz zbiornik na paliwo z podajnikiem zasilającym palnik w palwo stałe typu peilets.

Blok wodny wykonany jest z blach oraz rur bezszwowych W dolnej części bloku wodnego znajduje się palnik z blachy żaroodpornej chromonldowej z rusztem żeliwnym i otworami na powietrze. Izolacja kotła wykonana jest z wełny mineralnej, która obłożona jest blachą zewnętrzną
Powyżej opisane małe gabarytowo urządzenie odznacza się wysoką sprawnością 88% oraz niezawodnościa jednocześnie odpowiada Polskiej Normie PN – EN 303 – 5 i posiada oznaczenie CE

Zasobnik
Zasobniki paliwa są doskonałym przykładem magazynowania paliwa. Ich zaletą jest swoboda instalacji, tzn. posiadają możliwość montażu wewnątrz oraz na zewnątrz budynku. Łatwość instalacji zasobnika polega na tym, iż dzięki ruchomemu podajnikowi, może on być umieszczany nawet na zewnątrz kotłowni.